• WYCIECZKA DO COTTBUS 5 ORAZ 6LATKÓW

• 5.i 6LATKI - Wycieczka do fabryki czekolady "FELICITAS" w Hornow, w NiemczechPodczas wizyty poznajemy kulisy produkcji czekolady, historię fabryki i jej właścicieli. O tym, jak skomplikowana jest to praca, możemy się przekonać, uczestnicząc w warsztatach zdobienia czekolady. Następnie udaliśmy się do ZOO w Cottbus. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W 4LATKACH

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała

Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radośCI.

• WIOSENNY BAL POSTACI Z BAJEK 5/6LATKI

• WIOSENNY BAL - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK-5/6LATKI

Z tej okazji bawiliśmy się a nasza sala zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Od samego ranka dzieci w strojach ulubionych bajkowych bohaterów przybywały do przedszkola, aby wspólnie świętować, tańczyć i bawić się.

• DZIEŃ CZEKOLADY

• DZIEŃ CZEKOLADY 5/6LATKI

W środę w grupie MOTYLKI, odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Następnie dzieci uczestniczyły w czekoladowej zabawie.

• WIOSENNY TURNIEJ KARATE

• 13.04. , odbył si e WIOSENNY TURNIEJ KARATE dla dzieci  z powiatu żarskiego , w wieku 7-11lat. Z przyjemnością informujemy, iż

II miejsce zdobył Wojciech  z 6latków (KIHON CHŁÓPCÓW),

natomiast Wiktoria -również z 6latków I miejsce (KIHON DZIEWCZĄT).BRAWO!!!!GARTULUJEMY!!!

• ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

• ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY 5/6LATKI

Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Po czym nastąpiła degustacja i rozpoznawanie różnych rodzajów czekolady podczas zagadek smakowych. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować czekolady do picia. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień

• Protokół ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Czego nauczyli nas rodzice, dziadkowie”

Dnia 18.03.2022r. Jury w składzie (Anna Wąsala, Ewa Knop, Małgorzata Krajnik) po długiej naradzie wyłoniły zwycięzców konkursu:

Miejsce I

Amelia Łubowska z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lublińcu

Miejsce II

Julia Łyba z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żarach

Miejsce III

Hanna Szawara z niepublicznego Przedszkola „eNCe peNCe” w Żarach

Aleksander Fijałkowski z Przedszkola Miejskiego nr 199 w Łodzi

Michalina Maksimiuk z Przedszkola Społecznego w Białymstoku

Aleksandra Pogorzelska z Przedszkola nr 11 w Czerwonka- Leszczyny

Gratulujemy! Nagrody prześlemy pocztą.

Podpis komisji

1. Ewa Knop
      2. Anna Wąsala
      3. Małgorzata Krajnik